“Розумна” снайперська гвинтівка: і новачок як профі

Снайперська гвинтівка TrackingPoint PGF

Техаська військова компанія TrackingPoint недавно показала високотехнологічну снайперську гвинтівку, яка дозволяє вражати ціль на відстані до 900 метрів без будь-яких спеціальних навичок чи довгих тренувань. Американська армія зацікавилася розробкою і вже купила шість таких гвинтівок для проведення власних випробувань.

Гвинтівка названа Precision Guided Firearm (PGF), що в перекладі означає “Високоточна вогнепальна зброя”. І так, вона справді здатна зробити з новачка справжнього снайпера. Після досить короткої підготовки звісно.

Гвинтівка дозволяє вибрати потрібну ціль, після чого підказує найкращий момент для пострілу. При цьому враховуються такі фактори, як швидкість вітру, тремор-амплітуда рук, температура повітря, вологість, віддача і зниження кулі під дією сили тяжіння.

TrackingPoint PGF - приціл

За виконання всіх цих обчислень використовується бортовий комп’ютер з операційною системою на ядрі Linux та спеціальною електронною системою, яка включає лазерний далекомір, камеру і дисплей високого дозволу для візуалізації даних.

Для враження цілі стрілок повинен прицілитися, а коли точка від лазера підсвітить потрібну ціль – натиснути спеціальну кнопку поруч зі спусковим механізмом. Далі за справу береться електроніка: при слідуванні за рухомою ціллю створюється зусилля на спусковому гачку, яке мішає зробити постріл. Як тільки перехрестя прицілу збігається з точкою від лазера, зусилля знімається і можна зробити точний постріл.

Снайперська гвинтівка TrackingPoint

Цікаво, що гвинтівка TrackingPoint оснащена модулем Wi-Fi, завдяки чому може транслювати картинку з монітора снайпера, скажемо, на смартфон чи планшетний комп’ютер по бездротовому зв’язку. Розробник стверджує, що висока ефективність стрільби зберігається на відстанях в 500-900 метрів.

Також повідомляється, що використання “розумної” гвинтівки підвищує вірогідність попадання в ціль з першого пострілу з відстані в 1100 метрів в п’ять раз, порівняно зі звичайною снайперською зброєю. Так це чи ні – належить з’ясувати американським військовим. Ймовірно, якщо випробування будуть вдалими, то гвинтівки TrackingPoint PGF з’являться на озброєнні армії США.

У підсумку скажемо, що нова гвинтівка від TrackingPoint перш за все демонструє черговий крок в еволюції професійної стрілецької зброї. В умовах військових дій PGF може стати незамінним засобом протидії ворожим снайперам. Крім того, така гвинтівка, залежно від конфігурації, коштує від 10 до 27 тисяч доларів, що робить її недоступною для “звичайних” покупців. Хоча, звісно ж, для великих злочинних угрупувань це не гроші…

Коментарі

  1. ML 06/05/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 06/05/2014 Відповісти
  2. panikovskiy 11/05/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 11/05/2014 Відповісти
  3. Укр 21/10/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *