Samsung випустила мініатюрний SSD-диск

Південнокорейська компанія Samsung Electronics випустила перші SSD-накопичувачі з інтерфейсом NVMe (NVM Express), виконані в формі мікросхем і копусі типу BGA. Головна перевага новинки перед іншими твердотільними накопичувачами – неймовірно компактні розміри, менші ніж у поштової марки.

У Samsung створили SSD-диск розміром з поштову марку

Накопичувачі позначаються в каталозі виробника як PM971-NVMe, один такий «диск» містить всі ключові компоненти SSD – 48-шарових чипів Samsung 3D V-NAND щільністю 256 Гбіт кожен, один 20-нанометровий чип LPDDR4 DRAM щільністю 4 Гбіт і високопродуктивний контролер. І все це у корпусі розмірами 20x16x1.5 мм при вазі 1 грам.

Новинка не тільки в 100 разів менша звичайного 2.5-дюймового накопичувача, але й має кращі швидкісні характеристики. В режимі послідовного читання швидкість досягає позначки в 1500 Мб/сек, а в режимі послідовного запису – 900 Мб/сек (цифри вказані з врахуванням використання фірмової технології кешування TurboWrite).

По суті використання нового накопичувача дозволить передавати фільм в Full HD якості об’ємом 5 Гб всього за три секунди. Звісно це з урахуванням того, що інший накопичувач не буде повільнішим новинки від Samsung.

SSD диск PM971-NVMe випускатиметься в трьох варіанта – 128, 256 і 512 Гб. Перші пристрої з цим накопичувачем повинні з’явитися вже до кінця цього року.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *