Штучні легені допоможуть досліджувати рак

Мініатюрна штучна легеня
Мініатюрна штучна легеня (фото Fraunhofer IGB).

Вчені з Фраунгоферовського інституту (Fraunhofer IGB) створили мініатюрну штучну легеню, яка в майбутньому допоможе не тільки спростити розробку методів лікування раку легень, але й дозволить відмовитися від тестування нових препаратів на тваринах. Останній метод  не завжди ефективний, адже препарати, які показують високу ефективність на тваринах, часто не виправдовують себе коли справа доходить до лікування пацієнта.

Мініатюрна легеня була створена з ракових клітин легені людини. Його об’єм становить всього ½ кубічного сантиметра. Живить і насичує киснем легеню спеціальний біологічний реактор, система якого дозволяє регулювати швидкість дихання і глибину вдиху.

Така 3D-система може реагувати на ліки, як і звичайні людські легені. Це дозволяє перевіряти ефективність хіміотерапії не на пацієнті, а тільки на його клітинах.

“Ми розробили інноваційну 3D-систему, яка дозволяє прекрасно імітувати те, що відбувається в організмі людини. Попри те, що тваринні моделі − краще, що є на даний момент, 75% ліків, які здавалися дієвими при випробуваннях на тваринах, терпіли невдачу, коли справа доходила до лікування людей”. – говорить Хайке Уоллес (Heike Walles), автор дослідження.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *