SoelCat 12 – яхта на сонячній енергії, яка щорічно запобігатиме викидам 140 тон CO2

SoelCat 12 - яхта на сонячній енергії вартістю в 600 тисяч доларів

Сьогодні яхти, які працюють на сонячній енергії, є вже по всьому світу, але їх дуже мало. Свій внесок у виправлення цієї ситуації зробила голландська компанія Soel Yachts, створивши електричну яхту SoelCat 12. Перший екземпляр спуститься на воду вже цього тижня у Новій Зеландії.

Цей водний транспортний засіб не потребує викопного палива, натомість його два 30 кВт електродвигуни живляться від двох акумуляторних батарей ємкістю по 60 кВт*год. Останні заряджаються від розташованих на даху сонячних батарей потужністю 8.6 кВт, а також від звичайної електромережі, коли яхта припаркована.

На борту SoelCat 12 одночасно може комфортно розміститися 16 пасажирів. Крейсерська швидкість – 8 вузлів (близько 15 км/год), на ній яхта може неперервно пливти протягом 6 годин від одного заряду батарей. В сонячний день цей час збільшується до приблизно 7.5 годин.

У випадку, якщо рухатися з «незбитковою швидкістю» в 6 вузлів, то яхта може працювати до 24 годин, в тому числі і вночі. Максимальна ж швидкість цього «електрочовника» – 14 вузлів (близько 25 км/год).

Сонячна електрична яхта SoelCat 12 не вимагає викопного палива. Її комерційне використання може щорічно запобігати викидам до 142 тонн CO2 у порівнянні з традиційним судном обладнаним двигуном, котрий щодня споживає по 200-літрів пального.

В першу чергу SoelCat 12 призначена для використання в якості курортної яхти для прогулянок, екскурсій по рифах і т.п. Однак яхта на вибір замовника може бути обладнана не просторими м’якими «лавочками», а й розкішними сидіннями різного типу.

Присутні також бар, бортовий Wi-Fi через який можна з iPad або iPhone підключитися до систем керування. Останнє, наприклад, дозволяє відслідковувати рівень енергії, відтворювати музику з цих пристроїв через акустичну систему яхти.

Дизайнер Девид Чзап, який приймав участь в розробці яхти, відзначає, що вона створена з врахуванням особливостей використання електродвигунів та сонячної енергії. Він сказав:

«Не можна просто взяти будь-яку розповсюджену форму корпусу, додати електродвигун і сподіватися, що він досягне діапазону в 150 морських миль. Ефективний електричний рух вимагає зовсім іншого підходу від сьогоднішніх технологій і практик, тому всі наші судна об’єднані в єдине ціле від початку і до кінця для електричних цілей і з урахуванням питомого робочого циклу».

SoelCat 12 - яхта на сонячній енергії фото 1

Окрім іншого, коли яхта припаркована енергію від сонячних батарей можна подавати в електромережу. Орієнтовна ціна SoelCat 12 немаленька – 600 000 доларів США.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *