SONY розробила технологію для зберігання 185 Тб на одній магнітній касеті

magnetictape-640x353

В недалекому минулому магнітна стрічка була найкращим способом збереження інформації. В середині 90-х років на одній касеті можна було зберігати десятки та сотні гігабайтів, коли об’єм жорстких дисків вимірювався лише в мегабайтах. З часом ця ситуація, звісно, змінилась, коли були створені дешеві та місткі жорсткі диски, а також оптичні приводи. Але навіть сьогодні касети із магнітною стрічкою й досі лишаються одним з кращих рішень для збереження великих об’ємів даних. Приміром, нещодавно компанія Sony представила нову технологію, яка дозволяє зберігати до 185 терабайтів на одній касеті.

В 2010 році рекорд зберігання інформації на магнітній стрічці становив 29,5 Гб на квадратний дюйм (або 4,57 Гб на квадратний сантиметр). Для порівняння стандартний двосторонній Blue-ray диск може вмістити до 50 Гб. Тобто лише один квадратний дюйм магнітної стрічки дозволяв записати більше ніж половину всього диску. Sony анонсувала розробку нового матеріалу для магнітної стрічки, який підняв планку рекорду до 148 Гб на квадратний дюйм. Якщо оперувати мірками стандартної касети, то вийде сховище розміром у 185 Тб.

Для створення нового матеріалу Sony використали технологію напилювання іонів аргону на полімерну плівку для утворення шарів магнітних кристалів. Середній розмір частинок при цьому становить 7,7 нанометру, що дозволяє розташовувати їх дуже щільно.

Однак не слід забувати, що в технологіях збереження інформації на магнітній стрічці є суттєвий недолік – повільна швидкість запису та зчитування. Тож навряд чи новий винахід Sony знайде широке застосування. Втім не можна сумніватись у великому попиті згаданої технології серед великих промислових компаній, коли постає питання зберігання резервних копій даних дуже великих об’ємів.

Нова технологія Sony була представлена 4 травня на міжнародній конференції Intermag Europe 2014.

Першоджерело

Коментарі

  1. Марина 15/05/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 15/05/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *