«Сонячний реактор»: реактивне пальне з води та вуглекислого газу

Сонячний реактор для перетворення води та вуглекислого газу в реактивне пальне
Сонячний реактор для перетворення води та CO2 у реактивне пальне

Зараз у всьому світі вченні працюють над створенням технологій виробництва синтетичного пального, яке повинне зменшити залежність людства від викопних ресурсів, що добуваються з надр землі. І ось, маємо нові успіхи в цьому напрямку: вчені з Швейцарського федерального технологічного інституту (Swiss Federal Institute of Technology, ETH), що в Цюриху, в рамках проекту the SOLAR-JET (Solar chemical reactor demonstration and Optimization for Long-term Availability of Renewable Jet fuel) розробили багатоетапний процес перетворення води і вуглекислого газу за допомогою сонячного світла в гас, який використовується в якості пального для реактивних двигунів.

Розроблена технологія знаходиться на ранній стадії і поки не може похвалитися високою ефективністю. В її основі лежить цикл окисно-відновних реакцій, що відбуваються під дією сонячного світла і високої температури в присутності каталізаторів на основі метал-оксидів. Ланцюжок цих реакцій дозволяє перетворити вуглекислий газ і воду в чадний газ і водень, які на наступних етапах перетворюються у вуглеводні, які є компонентами гасу.

Схема роботи «сонячного реактора»
Схема роботи реактора

«Використання високої температури і енергії сонячного світла дозволяє нам отримати швидку кінетику хімічних перетворень. А оптимізована конструкція хімічного реактора дозволяє використовувати енергію сонячного світла з максимальною ефективністю» – розповідає професор Альдо Штайнфельд (Aldo Steinfeld), який очолював групу фундаментальних досліджень технології сонячного реактора.

Кінцевим етапом технології SOLAR-JET є так званий процес Фішера-Тропша, який вже використовується такими компаніями, як Shell для отримання реактивного пального. Початковою сировиною цього процесу, який був розроблений в 1925 році, є водень і чадний газ, а на виході виходить рідкий гас, який транспортується і зберігається звичайним способом.

На даний момент з допомогою дослідної установки, яка використовувала штучне світло, вченим вдалося отримати лишень одну склянку рідкого гасу. Однак вони вже працюють в напрямку адаптації технології і створення промислової сонячної установки, яка зможе виробляти до 20 тон гасу на добу. Очікується, що перші випробування повномасштабного прототипу пройдуть вже в 2015 році.
<

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *