SpaceX представила новий космічний корабель Dragon V2

Сьогодні приватна американська компанія SpaceX показала пілотований космічний корабель нового покоління – Dragon V2. Презентацію апарату провів глава компанії Елон Маск.

Dragon V2

Dragon V2 – космічний корабель багаторазового використання, призначений для транспортування до семи людей на МКС чи, в перспективі, до інших космічних станцій. Завдяки новим двигунам SuperDraco корабель може акуратно, з точністю гелікоптера, приземлятися практично в будь-якому місці на Землі і, знову ж таки, в перспективі, навіть на Місяці чи Марсі.

За словами Елона, Dragon V2 став великим технологічним стрибком вперед. Він представляє собою модифіковану версію першої капсули Dragon, яка вже чотири рази доставляла вантажі на МКС. Апарат здатний автоматично пристикуватися до МКС, без необхідності використання роботизованої руки (перший Dragon не міг зістикуватися без неї).

Dragon V2 був розроблений у співпраці з NASA в рамках програми по доставці вантажів і астронавтів на МКС. Як і недавно показаний космічний корабель Boeing CST-100, всередині Dragon V2 досить просторий і не загромаджений всякими кнопками, тумблерами і т.п. Натомість на стінах розташовані великі монітори з інтуїтивно-зрозумілим інтерфейсом.

Очікується, що Dragon V2 буде готовий до польоту з людьми на борту в 2016 році, однак реальний пілотований запуск на МКС відбудеться в 2017 чи 2018 році. Вартість доставки на космічну станцію одного астронавта становитиме близько $20 мільйонів, що втричі дешевші ніж США зараз платять Росії за доставку своїх астронавтів на МКС з допомогою апаратів “Союз”.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *