SportsHub – величезний стадіон з найбільшим у світі розсувним куполом

SportsHub - найбільший стадіон з розсувним куполом

Здавалося б, величезним стадіоном вже нікого не здивуєш. Однак споруда, про яку сьогодні піде мова, має на цей випадок козир у рукаві. Сьогодні SciTech розповість про стадіон SportsHub, відкриття якого відбулося в червні 2014 року і який став світовим рекордсменом за розміром розсувного купола – цілих 310 метрів у найширшій своїй частині!

Цей купол є найбільший куполом з будь-коли створених людством. Він забезпечує декілька режимів покриття, від повністю закритого до повністю відкритого стану. Через свої величезні розміри конструкція купола може тільки дуже повільно, в наслідок чого повний перехід від одного режиму в інший здійснюється за 48 годин.

Стадіон SportsHub

Створення такого величезного купола стало можливим завдяки використанню в його конструкції найсучасніших легких матеріалів та інноваційних інженерних рішень. Ось що говорить про це один з архітекторів проекту в інтерв’ю виданню ArchDaily:

“Вага конструкції нашого куполу в перерахунку на один квадратний метр його площі, рівно в три рази менше ваги інших конструкцій сталевих перекриттів подібного масштабу. Використання найсучасніших матеріалів і технологій дозволило нам не лише скоротити вагу конструкції куполу, але й істотно заощадити засоби, виділені як на матеріали, так і на здійснення зведення конструкції в цілому”.

Стадіон SportsHub є частиною нового спортивного комплексу в Сінгапурі, який розкинувся на площі понад 35 гектарів. Спорткомплекс був розроблений спільними зусиллями компаній Arup, AECOM і DPArchitects. Сам же критий стадіон може вмістити до 55 тисяч глядачів, а його інфраструктура передбачає можливість організації змагань з найрізноманітніших видів спорту, починаючи від крикету і закінчуючи регбі.

Спортивний комплекс SportsHub

Більше того, у склад спортивного комплексу входять бігові доріжки, велотрек, басейн, майданчики для ігор у баскетбол і волейбол, аквапарк, ковзанярський каток, канали для греблі на байдарках і каное, величезна стіна для змагань по скелелазінню і, звісно ж, прилеглий парк. Простіше кажучи, спорткомплекс Sports Hub представляє собою ціле місто, повністю присвячене спорту, відпочинку і змаганням.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *