Створено «енергонезалежний» екзоскелет для робітників

Більшість існуючих екзоскелетів мають громіздкі сервоприводи і акумулятори. Компанія Lockheed Martin розробила більш елегантний екзоскелет Fortis, якому не потрібне живлення. При цьому він здатний тримати інструмент вагою 16 кілограм як завгодно довго.

екзоскелет Fortis

З вигляду Fortis схожий на військову амуніцію, але призначений насамперед для полегшення праці робітників, які вимушені довго тримати важкі інструменти в витягнутих руках. У ньому немає гідравлічних або електричних двигунів: лише зчленований поворотний важіль, прикріплений до екзоскелета на талії. В кінці цього плеча знаходиться точка кріплення інструмента.

Працівник тримає інструмент звичним чином, але він прикріплений до екзоскелета через поворотний кронштейн і вага інструменту передається на раму Fortis, яка виготовлена з алюмінію і вуглепластику. Інша частина екзоскелета розроблена з урахуванням будови людського тіла: він прикріплюється до ніг таким чином, щоб не сковувати рухів. За оцінками Lockheed Martin, Fortis може багаторазово поліпшити продуктивність праці – до 27 разів (в залежності від поставленого завдання), і знижує ризик травми, суттєво полегшуючи роботу.

Першоджерело

Коментарі

  1. Саша 16/10/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 17/10/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *