Створено матеріал найбільш подібний до абсолютно чорного тіла

Зразок матеріалу Vantablack
Зразок матеріалу Vantablack

Вченим з британської компанії Surrey NanoSystems вдалось створити матеріал, який поглинає практично увесь видимий спектр світла, за винятком 0,0035%. Матеріал, який отримав назву Vantablack, заснований на графітових нанотрубках. Кожна нанотрубка в 10 000 разів тонша за волосся людини.

Новий матеріал настільки темний, що при погляді на нього людське око не здатне розпізнати, що воно бачить. Усі контури та форми втрачаються і виникає таке відчуття, що людина провалюється в безодню. Матеріал було вирощено з нанотрубок на шарах алюмінієвої фольги. Цю фольгу можна згинати будь-яким чином, створюючи форми та нерівності – для людського ока вони залишаться непомітними.

Принцип поглинання видимого світла матеріалом Vantablack можна описати наступним чином: графітові нанотрубки в його основі настільки тонкі, що фотони світла не можуть у них потрапити. Замість цього вони потраплять в щілини поміж трубками і практично повністю поглинаються матеріалом.

Дані матеріалу Vantablack дозволяють його ефективно використовувати в багатьох технологіях: розробці телескопів, астрономічних камер та інфрачервоних сканерів нового покоління. Теплопровідність матеріалу в 7,5 разів перевищує теплопровідність міді, а міцність в 10 разів вища за сталь.

Як коментує Стівен Уестленд з університету міста Лідс,

Багато людей вважають, що чорнота – це відсутність світла. Але це зовсім не так. Тільки подивившись у чорну діру можна зареєструвати відсутність світла. Дивитись на Vantablack – все-одно, що вдивлятись в чорну діру. Нічого чорнішого до цих пір ми не знали.

Першоджерело

Коментарі

  1. Shaggy 21/07/2014 Відповісти
    • Олексій Молчановський 21/07/2014 Відповісти
  2. Віктор Хільчук 21/07/2014 Відповісти
  3. муська 27/07/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *