Створено новий чип для систем нічного бачення наступного покоління

Розвиток технологій крокує все швидше і швидше, вдосконалюючи різні пристрої і кардинально міняючи їх облік. Яскравим прикладом цьому є новий мініатюрний чип, розроблений і створений спеціалістами американської оборонної компанії Raytheon, який призначений для створення систем нічного бачення наступного покоління. Новий чип настільки мініатюрний і дешевий у виробництві, що зможе застосовуватися у найрізноманітніших областях, і в деяких випадках використання цього чипу може повністю ліквідувати необхідність застосування будь-яких освітлювальних приладів.

Новий датчик нічого бачення

Більшість технологій нічного бачення працюють за рахунок підсилення дуже слабкого світла видимого діапазону і не можуть працювати в умовах повної відсутності світла. Інші ж системи працюють в інфрачервоному, тепловому спектрі, що в деяких випадках потребує використання освітлення простору спеціальною інфрачервоною лампою. Новий чип компанії Raytheon здатний реєструвати навіть найслабкіше теплове випромінювання у повній темряві, завдяки чому він повністю позбавлений від всіх вище перерахованих недоліків.

Чип виготовляється за допомогою так званого процесу “упаковування на рівні підкладки” (wafer-level packaging), який масово використовується у виробництві напівпровідникових чипів більшості мікросхем. За допомогою цього процесу на підкладці чипу створюються тисячі мікроскопічних “вікон”, в кожному з яких розташовується тепловий датчик – мікроболометр. Кожен з цих мікроборометрів має розмір близько 17 нанометрів і поміщений у вакуумну камеру.

Настільки малі розміри датчика дозволяють розташувати на підкладці одного чипу мільйони датчиків, а на великі кремнієві пластині, яка використовується як заготовка, можна одночасно розташувати тисячі таких чипів. Такий підхід, схожий до того, що використовується при виробництві комп’ютерних процесорів, дозволяє максимально спростити процес виробництва і зробити кінцевий продукт настільки недорогим, що нові датчики нічного бачення можуть використовуватися не тільки у військовій техніці, але в електроніці споживчого класу, наприклад, в смартфонах чи планшетах.

Схема нового тепловізійного чипу

“Як тільки ми доведемо до розуму розроблену нами технологію, теплові датчики можна буде випускати у величезних кількостях і використати їх в найрізноманітніших областях” – розповідає Адам Кенеді (Adam Kennedy), провідний інженер підрозділу Vision Systems компанії Raytheon, – “І наш перший чіп є тільки початком цілої лінійки продуктів, які ставатимуть все меншими і меншими, мати ширші можливості у міру вдосконалення технологій”.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *