Створено прототип мікроботів для очищення води

Створено прототип мікроботів для очищення води

Сьогодні забруднена вода очищується до питної шляхом додавання хімікатів, але в майбутньому це завдання зможуть виконувати крихітні плавучі роботи. Німецькі та італійські дослідники працюючи разом створили сферичних мікроботів, котрі самостійно плавають у воді та вбивають бактерій.

Ці мікроботи складаються з двох півсфер: одна зроблена з магнію, а інша зі срібла, золота і заліза. Магнієва сторона забезпечує рух, оскільки реагує з водою і створює бульбашки водню. Інша ж сторона, яка є передньою, відповідає за знищення мікроорганізмів – ті прилипають до шарів золота і руйнуються наночастинками срібла.

Від самих мікроботів воду можна очистити з допомогою магнітів, адже наявне в перших залізо добре притягується другими.

Під час перевірки працездатності технології дослідники додавали цих мікроботів у воду, яка була покрита високим рівнем E. coli (кишкова паличка). Магнієвого «пального» вистачало на 15-20 хвилин, за цей час мікроботи змогли знищити більше 80% бактерій.

Дослідники говорять, що ці мікроботи не залишають шкідливих відходів у воді, тому подальший розвиток даної технології може в майбутньому замінити хімічні методи очищення води. Адже останні точно можуть мати негативні наслідки для людей, і при цьому не ефективні проти деяких найскладніших бактерій.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *