Супутники Swarm склали карту змін магнітного поля Землі

Магнітне поле Землі
Магнітне поле Землі (ЄКА/ATG Medialab).

Перша детальна карта з високою роздільною здатністю, складена за допомогою групи супутників Swarm Європейського космічного агентства, демонструє в усіх подробицях зміни в магнітному полі, яке оточує і захищає нашу планету від бомбардування потоками космічних променів і високоенергетичних заряджених часток. Метою запуску на орбіту групи супутників Swarm, який відбувся в 2013 році, є вивчення усіх тонкощів і подробиць процесів формування і роботи магнітного поля Землі.

Дані, що передаються супутниками Swarm впродовж останніх шести місяців, підтверджують загальну тенденцію послаблення сили магнітного поля, причому, найбільший рівень зниження спостерігається в Західній півкулі нашої планети. У деяких інших областях, приміром, на півдні Індійського океану, з січня цього року було відмічено посилення магнітного поля. Окрім цього, дані супутників підтверджують те, що Північний магнітний полюс Землі неухильно пересувається у бік Сибіру.

Основним джерелом змін магнітного поля є процеси, які відбуваються в ядрі Землі і прилеглих до нього областях. Додатковий вплив на загальне магнітне поле роблять мантія, кора, іоносфера і сама магнітосфера нашої планети. За найближчі місяці вчені планують провести детальний аналіз зібраних даних і з’ясувати рівень впливу на магнітне поле вищезгаданих додаткових чинників.

Магнітне поле Землі в червні 2014
Червень 2014: магнітне поле (ЄКА/ESA/DTU Space)
Супутники Swarm над Землею
Супутники Swarm на орбіті Землі (ESA/AOES Medialab)

“Перші отримані результати демонструють нам ефективність роботи супутників Swarm і методів проведення вимірів, закладених в їх наукових приладах”, – розповідає Руне Флобергхаген (Rune Floberghagen), керівник місії Swarm, – “Злагоджена робота устаткування усіх трьох супутників дозволила нам нанести на карту усі зміни магнітного оточення планети з найвищою роздільною здатністю і на досить великому рівні масштабу”.

Маючи в розпорядженні дані вимірів і подальших розрахунків, вчені отримають можливість розуміння природних процесів, що відбуваються в глибинах нашої планети і про вплив на планету космічної погоди, яка є наслідком бурхливої діяльності Сонця. Цілком імовірно, що трохи пізніше будуть знайдені відповіді на питання, чому магнітне поле планети постійно слабшає?

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *