Техно-ковчег врятує від цунамі

Плавучий контейнер-фортеця названий Tsunami Floating Shelter SAFE+, що переводиться як “плавуче укриття від цунамі”. Цей рятувальний витвір розроблений японською компанією Tajima Motor і призначений, в першу чергу, для співробітників служб порятунку, які покидають берег останніми і тих людей, які не встигають втекти від цунамі.

Tsunami Floating Shelter SAFE+

Передбачається, що ці “ковчеги” встановлюватимуться на усіх цунамі-небезпечних берегах Японії. Так само контейнери рекомендовані для країн Східної і Південно-Східної Азії. У перший рік компанія планує поставити 1000 екземплярів, і поступово нарощуватиме виробництво, вийшовши до 2020 року на показник 2000 одиниць в рік. В планах значиться і можливість “притягування” інші компаній до виробництва такої необхідної продукції.

Суть контейнера SAFE+ полягає в повній водонепроникності, ударостійкості і герметичності. Усередині розташовані сидіння з чотирьох-точковими ременями безпеки, місце для закріплення інвалідного крісла, GPS -навігатор і радіостанція. Укриття обладнане спеціальною системою, яка уберігає його від перевороту, але якщо переворот все-таки стався – повертає SAFE+ в початкове положення. В якості додаткових опцій пропонується вогнетривке покриття і сонячні батареї.

Наближення цунамі піднімає рівень води, контейнер починає плисти, спочатку йде на сушу, а потім у міру відступу води, потрапляє в океан, де його і виловлюють рятувальники. Тобто, захист від цунамі робиться в м’якому східному стилі, описаному в Дао де цзині: “якщо нарине нестримний потік – з ним не борися, сили марно не витрачай. Краще довірся хвилям”. Про всяк випадок в контейнері передбачений недоторканний запас їжі, електроенергії і прісної води. Є навіть телевізор.

Усі пасажири закріплюються чотирма ременями і можуть здійснювати кульбіти в повітрі разом з контейнером, не побоюючись механічних ушкоджень. 20-місцева модель має розміри 2,3×2,3×6,2 метра при масі 1,3 тонни, а 10-місцева модель – 2,1×2,0x3,4 метри. Це дає можливість легко транспортувати вироби на автомобілях до місця використання.

Вартість контейнерів залежить від комплектації. Наприклад, мінімальний рівень 20-місцевого варіанту – 44 тисячі доларів США. При використанні дитячого устаткування і устаткування для людей з обмеженими можливостями вартість збільшується на 4 тисячі USD.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *