Телескоп Габбл представив детальне зображення еволюції всесвіту

Це нове зображення з телескопу Габбл є одним з найбільш детальних за всю його історію і демонструє довгу еволюцію всесвіту.
Це нове зображення з телескопу Габбл є одним з найбільш детальних за всю його історію і демонструє довгу еволюцію всесвіту.

За допомогою даних телескопу Габбл астрономи з NASA створили комплексне зображення еволюції всесвіту – одне з найбільш насичених зображень глибокого космосу, яке робилось за всю 24-річну історію телескопу.

Це зображення заповнює відсутню ланку в спостереженні формування зірок. Зображення складається з різних експозицій, зроблених камерами телескопу з 2003 по 2012 роки.

Попередньо даний регіон вивчався в серії зображень, які були зроблені з 2003 по 2009 роки у діапазонах видимого та близького інфрачервоного випромінювань. Це зображення представляє маленький шматок неба південної півкулі в сузір’ї Піч. Тепер використовуючи ультрафіолетове випромінення, астрономи поєднали увесь доступний телескопу діапазон випромінення. Фінальне зображення, для створення якого було використано 841 обертання телескопу, містить приблизно 10 000 галактик, занурюючись вглиб часу до кількох сотень мільйонів років після Великого вибуху.

Попередні місії NASA, такі як обсерваторія Galaxy Evolution Explorer (GALEX), яка працювала з 2003 по 2013 роки, надали детальну інформацію про утворення зірок в сусідніх, близьких до нас галактиках. Використання інфрачервоних камер Габбла дозволило вивчити народження зірок в далеких галактиках, які для нас виглядають такими, що знаходяться на самому початку їх еволюції. Проте для періоду часу, коли народилось більшість зірок у всесвіті, – відстані від 5 до 10 мільярдів світлових років – астрономи дотепер не мали достатньо даних.

Ультрафіолетове випромінювання йде від найгарячіших, найбільших та наймолодших зірок. Вивчаються цей діапазон, вчені можуть бачити як саме галактики формують зірки та де саме ці зірки утворюються в галактиках. Тож вивчення зображень галактик в цьому діапазоні дозволяє зрозуміти, як галактики росли в розмірі, утворюючи невеликі об’єднання дуже гарячих зірок. Через те, що земна атмосфера не пропускає більшу частину ультрафіолету, ця робота може бути зроблена тільки із використанням космічного телескопу.

Першоджерело

Коментарі

  1. Гість 05/06/2014 Відповісти
    • Олексій Молчановський 05/06/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 05/06/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *