Туалет майбутнього: автономність та ефективність

Автономний туалет

З 7 з гаком мільярдів людей, що населяють Землю, приблизно 2.5 млрд не мають можливості користуватися туалетом. Передусім це жителі віддалених регіонів і бідних країн, в яких немає не лише каналізації, але і проблеми з поданням енергії і водопостачанням носять перманентний характер.

У 2012 році благодійний фонд Біла і Мелінди Гейтс назвав переможців конкурсу Reinvent the Toilet Challenge по розробці найефективнішого туалету, який не вимагає постійного подання води і енергії. І тепер установка, створена в Каліфорнійському технологічному інституті (США), приступила до роботи.

Дві тестові убиральні функціонують в Індії. По суті, вони є автономними комплексами, що поєднують туалет в традиційному уявленні і власну каналізаційну систему. От як це працює.

Принцип роботи автономного туалету

Установка отримує енергію від сонячних батарей, які можуть бути змонтовані, скажімо, на даху. Згенерована електрика живить спеціальний біохімічний реактор, встановлений під підлогою. У нім відбувається розкладання продуктів життєдіяльності людини на декілька компонентів – водень, суміш удобрювача і воду, яка піддається фільтрації.
Згенерований водень може використовуватися в паливних осередках. Частина води збирається в зливному бачку для повторного використання, а надлишки можуть бути спрямовані на сільськогосподарські потреби.

Зараз установка коштує близько $1 200. При її підключенні до звичайної електромережі добова експлуатація обходиться в 11 центів. Розробники шукають способи подальшого зниження ціни свого творіння і зменшення його габаритів.

Але не усім ця ініціатива до душі. Дехто вказує на складнощі, з якими може бути зв’язана робота подібних установок в країнах, що розвиваються. Зокрема, є вірогідність крадіжки, вандалізму і проблеми з безпекою при використані.

Так або інакше, масове виробництво автономних туалетів повинне початися в 2016 році.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *