У Сонячній системі може існувати 10-та планета

У виданні Astronomical Journal опублікували дослідження, яке припускає наявність в нашій Сонячній системі 10-тої планети. Ця теоретична планета знаходиться приблизно на відстані 55 астрономічних одиниць від Сонця, з зовнішньої сторони пояса Койпера.

У Сонячній системі може існувати 10-та планета

По розрахунках дослідників маса теоретичної 10-тої планети менша від маси Землі, але більша від маси Марсу. Такі висновки зроблені на основі аналізу відхилень близько 600 льодяних тіл в цьому регіоні пояса Койпера.

Ці об’єкти обертаються навколо сонця під кутом, який відмінний від нахилу орбіт восьми планет сонячної системи, а отже на їх розташування в просторі щось впливає. Дослідники припускають, що це гравітація 10-тої планети.

«Найбільш вірогідним поясненням отриманих нами результатів є те, що існує якась невидима маса. Згідно з нашими розрахунками, для такої деформації необхідно щось настільки ж масивне, як Марс».

– пояснює Кет Вовк, провідний автор дослідження.

Орбіта теоретичної 10-тої планети

Цікаво, що астроном Caltech Константин Батигін, який є співавтором статті про теоретичну 9-ту планету, досить скептично поставився до цього дослідження і порекомендував астрономам трохи пригальмувати і глибше дослідити отриманні дані.

Сучасні астрономічні інструменти теоретично володіють достатньою чутливістю, аби виявити планету розміром з Марс в поясі Койпера. Однак на практиці це є дуже складним завданням, тому найближчим часом ми навряд чи отримаємо підтвердження про 10-ту чи навіть 9-ту планету.

Нагадаємо, що раніше Плутон вважався дев’ятою планетою, але 11 років назад його позбавили статусу планети.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *