В море вийшов HMS Queen Elizabeth – британський авіаносець нового класу

В море вийшов HMS Queen Elizabeth - британський авіаносець нового класу

Позавчора найбільший військовий корабель Великобританії вперше вийшов у море. Це авіаносець HMS Queen Elizabeth, який відправився у пробне плавання тривалість в шість тижнів. На протязі цього часу будуть проходити початкові випробування фундаментальних систем майбутнього флагмана Королівського флоту.

Даний авіаносець є першим кораблем такого класу, але в доках вже комплектується і другий під назвою HMS Prince of Wales. Кожен із цих авіаносців має величезні розміри – 280 метрів довжини, 73 метри ширини, 56 метрів висоти, а площа злітної палуби складає 16 000 м². При осадці в 11 метрів і водотоннажності понад 70 000 тон корабель може розвивати швидкість близько 46 км/год.

Не зважаючи на те, що авіаносці класу Queen Elizabeth значно більші за попередників класу Invincible, вони потребують порівняно менше екіпажу (завдяки максимальній автоматизації). Екіпаж, до речі, в кількості близько 700 людей останні два тижні жили на цьому авіаносці і працювали так, ніби корабель вже був у морі.

HMS Queen Elizabeth - британський авіаносець нового класу

Головною зброєю нового авіаносця будуть винищувачі п’ятого покоління F-35B Lightning II (у звичайному режимі 12, у бойовому – до 24) і гелікоптери різного типу (до 14 штук). До речі конструкція і розміри ліфта дозволяють піднімати із ангару CH-47 Chinook без складання лопастей. Це суттєво пришвидшує старт гелікопетера з піхотинцями на борту.

Серед конструктивних особливостей HMS Queen Elizabeth – два «острови» та відсутність катапульти і гальмівних тросів. Причина першого рішення – в одному з них розміщений капітанський місток і центри управління авіаносцем, інший виконує функцію диспетчерської вежі – звідти керуватимуть польотами. Від катапульт і тросів гальмування відмовились тому, що будуть використовуватись літаки з укороченим стартом і вертикальною посадкою.

За твердженням Міністерства оборони Великобританії, після завершення початкових випробувань, які будуть оцінювати швидкість, маневреність, зброю, потужність і рух корабля, аціаносець повернеться в доки для тестування і технічного обслуговування. Лише після цього він відправитися на південь до порту в Портсмуті для офіційної передачі флоту військово-морських сил в кінці цього року.

Хоча водотоннажність нового авіаносця більша ніж у французького Charles de Gaulle і лише в півтора рази менша ніж у американських Nimitz і Gerald R. Ford, джерелом енергії тут виступає не атомний реактор як у названих кораблів.

Електрику на борту виробляють шість машин: два газотурбінних двигуна Rolls Royce Marine Trent MT30 і чотири дизель-генератора W? rtsil?, їх загальна потужність 109 МВт. При цьому запас палива забезпечує кораблю запас ходу в 19 000 кілометрів.

В завершення відзначимо, що більшими за HMS Queen Elizabeth авіаносцями є лише вищезгадані американські кораблі класів Nimitz і Gerald R. Ford. З цього приводу адмірал сер Філіпп Джонс (начальник військово-морського штабу) сказав:

«Цей корабель втілює кращий в Великобританії технічний та інженерний досвід, і одного разу він буде служити символом нашої військової могутності і авторитету в світі на довгі десятиліття. Тим часом лишається ще багато роботи, але, без сумніву, почнеться нова ера британської морської влади».

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *