В NASA створюють надзвуковий пасажирський літак

Хто цікавиться авіацією безперечно знає про знамениті Конкорди, які до 2003 року здійснювали пасажирські перевезення на надзвукових швидкостях. І ось, майже 15 років потому нова ера надзвукових польотів знову стає ближчою – в NASA завершили черговий етап проекту QueSST зі створення надшвидкого пасажирського літака.

В NASA створюють надзвуковий пасажирський літак
Дизайн Low Boom Flight Demonstration (LBFD), ілюстрація від NASA.

У недавній заяві NASA говориться, що проект Quiet Supersonic Transport (QueSST) пройшов попередній проектний огляд, відкривши шлях для безпосередної розробки надзвукового літака Low Boom Flight Demonstration (LBFD), відомого як X-plane.

Наразі відродження надзвукових пасажирських перевезень це не лише питання грошей, які потрібні на будівництво літака. Тут головним завданням є вирішення багатьох технічних проблем, серед яких необхідність зменшення шуму літака. Через останній ті ж Конкорди могли літати лише над океаном.

На початку минулого року NASA уклало контракт з авіаційною компанією Lockheed Martin. З того часу інженери космічного агентства і спеціалісти авіакорпорації разом розробили проект QueSST, результатом якого стане надзвуковий літак для пасажирських перевезень.

У травні цього року масштабна модель проекту успішно завершила випробування в надзвуковий аеродинамічній трубі розміром 2,5×2 метри, яка розташована в Дослідницькому центрі NASA Glenn в Клівленді (США). А минулого тижня розробники дійшли висновку, що дизайн QueSST підходить для задач місії X-plane.

«Наше тісне співробітництво з Lockheed Martin допомогло нам досягти поставленої мети, і тепер ми ще на один крок ближче до створення X-plane»

– говорить Девід Річвайн, фахівець NASA з комерційних надзвуковим технологіям.

Тепер розробники займуться будівництвом пілотованого одномоторного надзвукового літака. Згідно планів американського космічного агентства попередні льотні випробування X-plane почнуться вже в 2021-му році.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *