В США будують найбільший у світі літій-іонний акумулятор

Компанія AES Southland (виробник акумуляторних батарей великої потужності) оголосила про укладення контракту з енергетичною компанією Southern California Edison (забезпечує енергопостачання регіону Лос-Анджелеса і прилеглих територій). Метою цього контракту є спорудження засобу проміжного накопичення енергії на основі літій-іонних акумуляторних батарей, сумарною ємкістю близько 400 МВт*год.

Alamitos Power Center

Ця величезна акумуляторна батарея, яка знаходитиметься на території енергетичного центру Alamitos Power Center, зможе віддавати в енергетичну систему по 100 МВт потужності впродовж чотирьох годин, забезпечуючи приплив додаткової енергії в моменти її пікового споживання. Для того, щоб допомогти вам зрозуміти масштаби проекту, наведемо приклад: найбільша у світі акумуляторна батарея, створена китайськими компаніями State Grid Corporation of China (SGCC) і BYD, має ємкість в 36 МВт*год, що менше десятої частини ємкості майбутньої батареї California Edison.

Основною метою створення такої грандіозної споруди стане заміна застарілих газотурбінних пікових електрогенераторів, ефективність яких давно залишає бажати кращого. Ці генератори, використовувані компанією California Edison, вимагають багато часу на вихід їх на робочий режим, а вартість їх обслуговування росте з року в рік через вироблення їх ресурсу. Усе це призводить до істотного підвищення тарифів на електроенергію в пікові моменти і це є головною причиною, по якій починається будівництво нової акумуляторної батареї.

Майбутня система матиме модульну конструкцію, що складається з тисяч окремих літій-іонних акумуляторних комірок. Це дозволить оперативно підключати або відключати від мережі окремо взяті групи акумуляторів, швидко і безпечно робити обслуговування і заміну тих, які вийшли з ладу або виробили свій ресурс акумуляторних комірок.

Згідно з планами, акумуляторна станція в Alamitos Power Center вводитиметься в роботу поетапно, збільшуючи ємкість з кожним разом, а у повному складі вона запрацює в 2021 році.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *