В США побудують “енергетичну башту” Solar Wind Energy Tower

“Зелена” енергетика готується зробити ще один крок вперед – влада США “дали добро” на побудову башти Solar Wind Energy Tower. Проект представляє собою будівлю висотою близько 685 метрів, яка перетворюватиме в електричний струм енергію вітру та сонячного проміння. Башта буде побудована поблизу невеликого міста Сан-Луіс, що розташоване на півдні США. У випадку успішної реалізації, будівля буде на 150 вищою, ніж висота хмарочоса Всесвітнього торгового центру в Нью-Йорку.

Solar Wind Energy Tower

Конструкція вежі Solar Wind Energy Tower розроблялася каліфорнійською компанією Solar Wind Energy. В її основу покладені досить прості принципи перетворення енергії на основі низхідних потоків повітря. На вершину споруди подається холодна вода і розпилюється там у вигляді дрібного туману. Знизу надходить гаряче повітря, яке поглинає вологу, охолоджується і його щільність стає вище, ніж щільність гарячого і сухого повітря, що поступає знизу. Щільне холодне повітря витісняється гарячим повітрям і починає спускатися вниз до основи вежі.

Завдяки достатньо високій висоті башти “важке повітря” встигає розігнатися до швидкості 80 км/год. Цей низхідний потік повітря відхиляється в бік і обертає лопаті багатьох вітряних генераторів, розташованих кругом основи башти, виробляючи електроенергію.

Представники компанії Solar Wind Energy запевняють, що, згідно розрахунків, в спекотні літні дні вежа здатна виробляти постійно 1200 МВт електроенергії, що порівняно з потужністю досить великих атомних електростанцій. Середньорічна потужність вежі, з урахування нічної пори доби і холодної пори року, становитиме близько 500 МВт.

Відмітимо, що конструкція таких веж, що створюють низхідний потік повітря, була запропонована ще в 1960-тих рокаї інженером Філіпом Карлсоном (Dr. Philip Carlson). Але через низьку вартість нафти на той час, відсутність потреби у великий кількостях електроенергії і величезні витрати на будівництво таких веж робили такі проекти недоцільними. Зараз ситуація на енергетичному ринку докорінно змінилася і 1.5 мільярда доларів, які потрібні для побудови башти Solar Wind Energy Tower, зовсім не лякають інвесторів.

Першоджерело

Коментарі

  1. ilitbr 11/05/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 11/05/2014 Відповісти
  2. ML 11/05/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 11/05/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *