Вакцинацію від грипу робитимуть пластиром замість уколу

Вакцинацію від грипу навчились робити пластиром замість уколу

В США успішно завершилися клінічні випробування унікального пластиру, який виступає в якості альтернативи традиційним ін’єкціям вакцини від грипу. Вся хитрість полягає в тому, що внутрішня поверхня пластиру містить мікроголки, котрі безболісно проникають в шкіру і розчиняються в ній, вивільняючи поміщений в них препарат.

Вигода від використання подібної альтернативи традиційним щеплень помітна неозброєним оком:

  • пластир не потрібно зберігати в холодильнику і транспортувати особливим чином;
  • немає потреби у внутрішньом’язових ін’єкціях в стінах спеціально обладнаного кабінету медичного закладу;
  • наклейка пластиру – це не так боляче, як укол.

Окрім перерахованого, вартість вакцинації за допомогою такого пластиру значно знижується, а простота і доступність процедури – підвищується.

Випробування пластиру на лабораторних тварин почалися кілька років тому. У 2015 вчені приступили до перших клінічних випробувань на людях. В них взяли участь 100 добровольців від 18 до 49 років, що не прищеплювалися від грипу перед попереднім епідемічним сезоном.

Пластир для вакцинації від грипу

Піддослідних розбили на чотири групи. Учасникам першої пластир наклеював медичний працівник. У другій групі люди наклеювали пластир самостійно. Третій групі дісталися пластирі з плацебо, а в четвертій – вакцину ставили традиційним способом, за допомогою внутрішньом’язових ін’єкцій.

Результати випробувань показали, що пластир безпечний і ефективний в плані доставки вакцини в організм. Ніяких побічних ефектів виявлено не було. Хіба що легкий короткочасний дискомфорт в місці наклеювання, але він дуже швидко проходив. Титр антитіл на 28 день після вакцинації був порівнянний у груп з пластиром і ін’єкціями.

Понад 70% випробовуваних зізналися, що в майбутньому хотіли б саме новий спосіб вакцинації за допомогою пластиру. Вчені вирішили не зупинятися на досягнутому і в даний момент розробляють пластирі, які зможуть замінити вакцинацію проти кору, краснухи та поліомієліту.

З результатами досліджень команди вчених з Технологічного інституту Джорджії можна ознайомитися у свіжому випуску журналу The Lancet.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *