Вчені наділили мишей інфрачервоним зором

Напевне кожен хоч раз бачив у фільмах кіборгів, які завдяки штучному оку мали «розширений» зір і могли навіть бачити крізь стіни. І якщо рентгенівський зір в більшій мірі все ще лишається фантастикою, то наділити людей можливістю бачити в інфрачервоному діапазоні можна буде вже досить скоро. Перший прототип такої технології випробували вчені з Університету Дюка (США), правда поки що на мишах.

Вчені наділили мишей інфрачервоним зором

Щоб навчити мишу відчувати сигнали в інфрачервоному діапазоні, їй імплантували три електроди в соматосенсорну кору мозку, яка відповідає з дотики і сприйняття. Тож один кінець кожного електрода знаходився в мозку, а інший був під’єднаний до спеціального сенсора, котрий розмістили на голові миші.

Коли сенсор ловить інфрачервоний сигнал, електрод стимулює нейрони в мозку миші, дозволяючи таким чином фізично відчувати об’єкт, який не сприймається звичайними органами чуття миші. Три електроди потрібно для того, щоб можна було відчувати сигнали з будь якого сектору простору.

Потім вчені імплантували мишам ще по декілька додаткових електродів, але вже в зорову кору мозку. В результаті, коли сенсор ловив інфрачервоний сигнал, додаткові електроди стимулювали іншу групу нейронів, завдяки чому у мишей виникало певне візуальне відчуття. Доказом цьому є те, що всього лиш за один день піддослідні гризуни навчилися по інфрачервоним джерелам світла знаходити поїлки з водою.

Подальші дослідження в цьому напрямку і розвиток технології призведуть до появи в майбутньому сенсорних біопротезів, які дозволять людям розширити сприйняття реальності за рахунок нових відчуттів.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *