Вчені підрахували об’єм інформації в людині

Вчені давно задавались питанням, скільки ж інформації міститься в організмі людини? На це питання спробував відповісти інженер-фізик Дерек Мюллер (Derek Muller), який використав звичайну двоїсту систему обрахунків для кодування всієї кількості інформації, що міститься в геномі людини. Згідно проведених розрахунків, у кожній клітині організму людини міститься близько 1.5 гігабайта генетичної інформації. Такий об’єм легко можна записати на DVD-диск, а порівняний він із 511 фотознімками з цифрової камери середніх параметрів.

Кількість інформації в людині

Послідовність ДНК кодується чергуванням чотирьох видів молекул – A, T, G і C, котрі, в свою чергу, можуть бути кодовані двома двоїстими бітами (00, 10, 11, 01). Коли помножити ці два біти на 6 мільярдів (довжина генетичного коду), а потім поділити на 8, отримаємо вищезгадане значення в 1.5 гігабайта.

Якщо врахувати, що в організмі людини міститься в середньому 40 трильйонів клітин, то загальний об’єм інформації в організмі людини складає 60 зетабайт – величезне число з 60 цифр і 21 нуля. Для розуміння величини цього числа згадаємо, що згідно прогнозів до 2020 року загальна кількість всієї цифрової інформації, створеної людством, складе близько 40 зетабайт.

Відмітимо, що 99.9% всієї генетичної інформації абсолютно однакові у всіх людей на Землі. Це означає, що геном людини містить тільки одну тисячну частину унікальної інформації, яка відповідає за унікальність і неповторність кожної людини. І ця інформація з легкістю помістить в одній древній 3.5-дюймові дискеті.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *