Вчені відкрили новий високоефективний термоелектричний матеріал

Новий матеріал під електронним мікроскопом. Маленькі гранули зменшують теплопровідність, підвищуючи генерування термоелектричної енергії більш ефективним.
Новий матеріал під електронним мікроскопом. Маленькі гранули зменшують теплопровідність, підвищуючи генерування термоелектричної енергії більш ефективним.

Фізики університету Г’юстона віднайшли новий термоелектричний матеріал, який може використовуватись із високою ефективністю в температурних межах від 20 до 300 градусів за Цельсієм. Матеріал є кращим за попередній аналог – телурид бісмуту – і може використовуватись для перетворення тепла в електроенергію набагато ефективніше. Ця робота є важливою для досліджень та розробок в галузі чистої енергетики.

Телурид бісмуту був стандартним термоелектричним матеріалом від 1950-х років і здебільшого використовувався для охолодження. Також він може бути використаний  із обмеженою ефективністю для вироблення енергії при температурах до 250 С.

Для нових досліджень вчені використали комбінацію магнію, срібла та стибію для вироблення енергії з тепла за термоелектричним принципом. Пізніше вони додали малу кількість нікелю, після чого суміш почала працювати ще краще.

Потенціал використання тепла – з теплостанцій, індустріальних димових труб, навіть автомобільних вихлопних труб – та перетворення його на електроенергію величезний. Температури цих джерел можуть коливатись від 200 до 1000 С і дотепер не було термоелектричного матеріалу, який міг би працювати в цьому діапазоні. Вчені також розраховують ще підняти верхню температурну межу нового матеріалу у своїх подальших дослідженнях.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *