Вчені вперше введуть людину в стан анабіозу

Ми неодноразово зустрічалися із поняттям анабіозу: у багатьох фантастичних фільмах для можливості міжзоряних перельотів без зміни поколінь екіпаж і пасажири космічних кораблів занурюються в стан анабіозу. Однак розвиток науки і технологій поступово втілює у життя те, що недавно здавалося фантастикою. Не виключення і анабіоз – вже цього місяця вчені з США можуть провести перший в історії експеримент з введення людини в стан анабіозу.

Стан анабіозу

Для введення людини в стан анабіозу лікарі з університету Пітсбургу (США) замінять кров хворого пацієнта спеціальними соляним розчином – він буде охолоджувати тіло зсередини. Відновити циркуляцію крові і «оживити» людину можна буде за допомогою апарату штучного кровообігу.

Весь процес виглядатиме наступним чином: в аорту хворого за допомогою спеціальної канюлі вводиться охолоджувальний розчин; він проходить через серце і досягає всіх органів, включаючи мозок; через 15 хвилин після цього тіло пацієнта охолоджується на 10 градусів, в результаті чого людина перестає дихати, серце не б’ється і мозкова активність припиняється. По суті, людина помирає.

Завдяки тому, що обмін речовин в цьому стані в клітинах не відбувається, то їм і не потрібен кисень. Натомість безкисневі реакції дозволяють виробляти невелику кількість енергії, яка потрібна в такому стані. За нормальних температур клітини здатні жити в такому анаеробному стані тільки кілька хвилин, а в охолодженому – години.

Після цього пацієнта відключають від всіх апаратів і переводять в операційну. Лікарі, впоравшись з важким пораненням, виводять соляний розчин з тіла хворого і повертають його кров. Далі починається інтенсивна терапія для оживлення.

Дана технологія введення живих істот в стан анабіозу була розроблена вченими ще в 2000 році. Тоді Пітер Рі проводив випробування на свинях. В результаті цих експериментів вдалося повернути до життя 90% приречених лабораторних тварин.

Для перший клінічних випробувань з введення людей в стан анабіозу було відібрано 10 хворих, які знаходяться в стані клінічної коми після великої втрати крові. Результати їх виживаності будуть порівнювати з десятком аналогічних пацієнтів, яких намагатимуться врятувати традиційними способами. На основі таких експериментів вчені надалі зможуть представити свої статистичні висновки.

Першоджерело

Коментарі

  1. Роман 12/06/2014 Відповісти
  2. Shaggy 29/08/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *