Вчені з’ясували чому люди погано пам’ятають дитинство

Чому більшість дорослих людей не пам’ятають, що відбувалося з ними в перші три роки з моменту народження? На це питання спробували відповісти учені з Торонто. Вони вважають, що уся справа в нейрогенезі – процесі утворення нових клітин мозку. Нові нейрони, які покращують здатність до навчання і запам’ятовування нової інформації в майбутньому, на думку учених, паралельно стирають інформацію про минуле.

Модель людського мозку

“Вважалося, що поява додаткових нейронів сприяє тільки формуванню нових спогадів. Проте народження нових клітин також стирає з пам’яті старі події” – говорить Пол Франкланд (Paul Frankland), нейробіолог, один з авторів дослідження. Він також підкреслює, що природне знищення спогадів рятує мозок від інформаційного перевантаження.

Найактивніший період нейрогенезу доводиться на дитинство. Потім процес утворення нових нейронів сповільнюється. Те ж саме спостерігається і у гризунів.

Для підтвердження своєї теорії автори дослідження провели експеримент на мишах – дорослих і молодих (у віці 17 днів). Їх посадили в клітку з підлогою, через яку було проведено слабкий струм.

Результати досліду показали, що дорослі миші пам’ятали свій негативний досвід навіть через місяць, коли в ході повторного досліду їх знову помістили в клітину – гризуни демонстрували ознаки паніки. На відміну від них у юних особин погані спогади стиралися дуже швидко, впродовж дня.

Потім автори дослідження виробили у дорослих мишей страх перед однією з кліток, після чого у деяких з них індукували народження нових нейронів за допомогою фізичної активності. Виявилось, що завдяки прискореному нейрогенезу гризуни набагато швидше забували поганий досвід.

Результати дослідження показали, що нові нейрони, які покращують здатність до навчання і запам’ятовування нової інформації, в майбутньому паралельно стирають інформацію про минуле.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *