«Венера-експрес» пройде через атмосферу Венери

Європейське космічне агентство (ЄКА) готується провести цікавий експеримент: загальмувати апарат “Венера-експрес” при спуску в атмосферу Венери, не використовуючи при цьому дорогі ракети. Однією з цілей цього маневру буде отримання корисного досвіду в техніці гальмування, яка, можливо, буде використовуватися при майбутніх місіях.

Венера-експрес проходить крізь атмосферу Венери
«Венера-експрес» проходить крізь атмосферу Венери (ілюстрація ESA, C. Carreau).

Космічний апарат «Венера-експрес» був запущений 9 листопада 2005 року з космодрому Байконур, а вже у квітні наступного року долетів до Венери і вийшов на 24-годинну еліптичну орбіту планети. В точці апогею апарат проходив від планети на відстані 66 000 кілометрів (над південним полюсом Венери), а в точці перигею – всього в 250 кілометрах від поверхні планети (над північним полюсом).

Протягом восьми років апарат постачав вченим величезну кількість нової інформації про атмосферу Венери, її обертання, магнітні полюси і можливу тектонічну активність. Але його час підходить кінця – запаси пального вже майже вичерпані. А тому ЄКА хоче провести ще один цікавий експеримент.

Протягом найближчих двох місяців «Венера-експрес» увійде в атмосферу Венери, виконавши свою останню місію по вивченню планети – вивчення атмосфери зблизька в процесі прольоту через неї. Для цього апарат має на своєму борту сім високоточних наукових приладів для детального вивчення іоносфери, атмосфери і поверхні Венери.

Експеримент по аеродинамічному гальмуванню буде проведений десь між 18 червня і 11 липня, при цьому прилади апарата продовжать отримувати і обробляти дані про атмосферу планети. Правда спеціалісти не впевнені в тому, що «Венера-експрес» зможе пережити подібне випробування. Якщо так, то його місія, імовірно, продовжиться ще на декілька місяців.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *