«Венера-Експрес» успішно пройшов через атмосферу Венери

В травні SciTech писав про те, що найближчим часом космічний апарат «Венера-Експрес» спробує пройти через атмосферу планети Венера, збираючи нові дані та проводячи цікавий експеримент. І йому це вдалося! – Змінивши траєкторію свого польоту, космічний апарат наблизився до поверхні планети і «пірнув» у верхні шари атмосфери.

Венера-Експрес пройшов через атмосферу Венери

Після того, як 15 травня 2014 року завершилася основна місія апарату «Венера-Експрес», який належить Європейському космічному агентству і який з 2006 року обертався кругом Венери, він був переведений на низьку 160-кілометрову орбіту, що лише в тричі менше за орбіту Міжнародної космічної станції.

Потім апарат здійснив «занурення»  атмосферу Венери, під час якого відстань до поверхні планети становила всього 130 кілометрів. Піч час цього маневру апарат проводив багато вимірів параметрів атмосфери, серед яких зміна тиску по мірі зменшення висоти та порівняння швидкості вітру денної і нічної сторони планети. Через велику швидкість апарату в результаті тертя сонячні батареї й інші елементи корпусу  нагрілися до температури понад 100 0C.

Дані, зібрані апаратом «Венера-Експрес» в ході ризикованого експерименту, будуть використані в плануванні майбутніх місій і враховуватимуться при розробці нових венеріанських космічних апаратів. Слід зазначити, що занурення апарату Venus Express в атмосферу Венери є «найглибшим» зануренням, починаючи із занурень радянських космічних апаратів місії Вега в 1985 році.

“Пірнувши в атмосферу Венери глибше, ніж будь-коли раніше, ми закрили ще одну білу пляму на загальній «карті» цієї планети” – розповідає Хокен Сведхем (Hakan Svedhem), координатор проекту «Венера-Експрес», – “Ми провели виміри ефектів впливу атмосфери на конструкцію космічного апарату, з’ясували тенденції змін атмосферного тиску на локальному і на глобальному рівні, і зібрали ще масу даних, які враховуватимуться при підготовці наступних місій”.

Успішно переживши процедуру «небесного серфінгу» космічний апарат «Венера-Експрес» готується зробити серію увімкнень своїх двигунів, що дозволить вивести його на вищу орбіту. Проте, навіть якщо обмежений запас палива дозволить апарату набрати розрахункову висоту, він все одно закінчить своє життя падінням в кислотну атмосферу Венери. Правда, станеться це через вісім років, впродовж яких апарат облетить навколо Венери близько трьох тисяч разів, поступово втрачаючи висоту.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *