Відкрито вид павуків, в раціон яких входить риба

Мартін Нюффелер (Martin Nyffeler) з Базельського університету (Швейцарія) і Бредлі Пьюзі (Bradley Pusey) з університету Західної Австралії відкрили новий вид павуків, які харчуються не тільки жабенятами, дрібними гризунами і пташками, але, як з’ясувалося, ще й рибою.

Павук їсть рибу
Дорослий самець Ancylometes genus (чи, можливо, Ancylometes rufus) впіймав і їсть рибу (фото: Ed Germain, Sydney, Australia).

В ході нового дослідження дослідники з’ясували, що павуки з п’яти сімейств харчуються дрібною рибою в своєму природному середовищі існування, а ще три сімейства містять види, які ловлять рибу, потрапивши в лабораторні умови.

Деякі з цих павуків здатні плавати та пірнати під воду, вишукуючи здобич. Вони мають у своєму арсеналі дуже сильну отруту з вмістом нейротоксинів і ферментв, які можуть вбити рибу середнього розміру. Деякі павуки-рибоїди вичікують сидячи біля води, поки риба не вирине, і в цей момент вони кусають жертву. Такі павуки здатні навіть витягувати рибу на сушу.

Ознайомитися з результатами дослідження можна в журналі PLOS One. Стаття підготовлена за матеріалами сайту Naked Science.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *