Vision Jet – найменший реактивний пасажирський літак у світі

Vision Jet – найменший реактивний пасажирський літак у світі

Завершилися льотні випробування найменшого реактивного пасажирського літака у світі і тепер він надійшов у продаж. Cirrus Vision Jet майже вдвічі менший своїх основних конкурентів і значно дешевий за них, а тому змінить правила гри у ніші надлегких реактивних літаків.

Розробка Vision Jet тривала 10 років, в його конструкції використовується цільнолитий фюзеляж з вуглецевого волокна, V-подібне хвостове оперення і лише один турбовентиляторний двигун Williams International FJ33-5A. Все це вирізняє його з поміж аналогів.

Стартувати Vision Jet може зі злітної смуги довжиною менше кілометра (на розгін потрібно 620 метрів), максимальна висота польоту 8500 м. Цей надлегкий літак здатен долати до 1850 км шляху на швидкості 555 км/год або до 2220 км на швидкості 444 км/год.

Не зважаючи на невеликі габарити у літака досить просторий салон – 1.2 м в висоту і 1.5 м в ширину. При цьому розрахований він на перевезення 5 доросли пасажирів і двох дітей, в досить комфортних умовах. Так, в салоні є бортова розважальна система, USB-порти.

Варто відзначити і кабіну пілотів, яка зроблена по останньому слову техніки – великі сенсорні екрани, автоматизовані бортові системи, панорамне вітрове скло, а замість традиційної штурвальної колонки – бокова ручка керування.

Окрім іншого, цим літаком може керувати лише один пілот, а також він обладнаний парашутною системою Cirrus. На даний момент у Cirrus Aircraft вже є понад 600 замовлень на Vision Jet, хоча компанія за перший рік випустить лише 40 літаків, після чого темпи виробництва зростуть до 100-125 одиниць за рік.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *