Виявлено сигнал, який може підтвердити існування темної матерії

залежності інтенсивності рентгенівського випромінювання від його енергії.
Вивчення галактичного кластеру в сузір’ї Персею дозволило виявити в даних таємничий рентгенівський сигнал. На графіку залежності інтенсивності рентгенівського випромінювання від його енергії таємничий сигнал представлений групою точок, обведених колом.

Космічна рентгенівська обсерваторія Чандра та космічний рентгенівський телескоп XMM-Newton одночасно зареєстрували сплеск рентгенівського випромінювання з більш ніж 70 галактичних кластерів.

Хоча джерело рентгенівських променів наразі до кінця не виявлено, багато вчених вважають, що випромінювання могло з’явитись в результаті розпаду частинок темної матерії. Зараз вчені знаходяться на етапі перевірки такої інтерпретації отриманих даних.

Темна матерія отримала свою назву завдяки тому, що вона не випромінює та не поглинає світло. Однак про її існування відомо, оскільки її гравітаційний сили впливають на звичайну матерію. Вважається, що темна матерія складає більше 80% всієї матерії у всесвіті.

Протягом багатьох років дослідники пропонували цілий ряд екзотичних частинок в якості можливих кандидатів на роль компонентів темної матерії. Один з них – стерильні нейтрино – гіпотетичний вид нейтрино, який при розпаді випромінює в рентгенівському діапазоні.

Вчені вважають, що сигнал, який зареєстрували рентгенівські телескопи, міг з’явитись якраз завдяки стерильному нейтрино. Однак при виявленні піку випромінювання прилади телескопів перебували на межі своєї чутливості, тож не виключена й помилка детекторів.

Існує також версія, що за виявлений сигнал відповідає звичайна матерія в галактичних кластерах. Проте така теорія погано стикується з сучасними уявленнями про галактичні кластери та гарячі гази в них.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *