Японський маглев встановив рекорд швидкості

Японський маглев встановив рекорд швидкостіЯпонський швидкісний потяг на магнітній подушці Maglev L0, який на сьогодні є найшвидшим пасажирським потягом у світі, встановив новий рекорд розігнавшись до швидкості в 603 кілометри за гону. Відбулося це на випробувальній лінії Maglev Test Line, яка розташована на відстані 80 кілометрів від Токіо і є свого роду полігоном для випробовування технологій, котрі застосовуються для будівництва 410-кілометрової магістралі.

Нагадаємо, «маглев» – це потяг на магнітній подушці. На відмінну від традиційних потягів, колеса яких котяться по рейках, вагони маглева буквально висять у повітрі завдяки магнітним силам. Таким чином виключається тертя з «колією» і єдиним обмеження для швидкості потяга є опір повітря. Завдяки цьому саме цей вид транспорту є дуже перспективним для далеких подорожей.

Для прикладу, після закінчення будівництва згаданої вище 410-кілометрової магістралі мешканці Японії зможуть добиратися з Токіо до Осаки всього лиш за годину. Наразі ж на подолання цього шляху звичайними експресами витрачається близько трьох годин. До речі, по новій японській магістралі маглеви мають почати курсувати вже у 2020-тому році.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *