Японці розробили «безпілотну» будівельну техніку

SciTech вже не раз розповідав про різноманітні технології, покликані автоматизувати певні процеси, починаючи від виробництва продукції на заводах та фабриках, і закінчуючи керуванням автомобіля. І якщо відома корпорація Google досі всього лиш тестує свій безпілотний автомобіль, то японська компанія Komatsu вже почала випуск безпілотної будівельної техніки. Так, тепер бульдозер на будмайданчику зможе працювати без перебування в його кабіні людини.

Японці розробили «безпілотну» будівельну техніку
«Автоматизувати» будівельну техніку вдалося створити завдяки співпраці японців з американською компанією Skycatch, яка займається виробництвом безпілотників різних типів.

Все працює наступним чином: перед початком будівельних робіт безпілотники літають на будівельним майданчиком та проводять зйомку поверхні; спеціальне програмне забезпечення оброблює всі знімки та створює з них досить точну тривимірну карту; люди-планувальними вказують на цій карті області ґрунту, які потрібно вибрати та перемістити, а також області, які не потрібно чіпати; далі до справи береться роботизована техніка.

Загалом всі будівельні роботи діляться на кілька етапів, після кожного з яких будівельний майданчик повинен мати певний вигляд. За роботою всієї техніки весь час спостерігає декілька безпілотників, які передають дані людині-диспетчеру. Створену систему назвали «Smart Construction» і вона здатна замінити досить багато людей – водіїв, будівельників, різноробочих. Адже система вміє керувати не тільки бульдозерами, а й іншою будівельною технікою.

Дана технологія було розроблена по тій причині, що зараз в Японії відбувається підготовка до Олімпійських Ігор 2020 року, тобто будується багато різних спортивних об’єктів і наявна нестача простих робочих низьких будівельних спеціальностей. В інших країнах таку проблему вирішили б шляхом наймання робітників з-за кордону, але в Японії видача робочих віз мігрантам заборонена.

Окрім іншого, представники компаній Komatsu і Skycatch наголосили, що їхнє нове творіння, здатне замінити багато людей-робочих, є яскравим прикладом того, що сучасні машини стають все більш розумнішими.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *