Японці випробували мікрохвильову передачу енергії

Японці випробували мікрохвильову передачу енергії
Концепт орбітальної сонячної електростанції (Ілюстрація JSP) .

Компанія Mitsubishi Heavy Industries повідомила про успішне проведення випробувань нової технології, призначеної для передачі за допомогою мікрохвильового «променя» на Землю зібраної орбітальною сонячною електростанцією енергії. Під час випробувань мікрохвильовими променями було перенесено близько 10 кВт енергії від передавача до приймача, які були віддалені один від одного на 500 метрів.

Частина отриманої приймачем енергії була подана на лампочки, їх світіння і стало підтвердження працездатності системи. Крім цього, в ході випробувань було протестовано роботу системи керування, яка в автоматичному режимі буде направляти мікрохвильовий промінь точно на приймач. Ця система є дуже важливою, адже вона забезпечить стійкий «енергетичний зв’язок» між орбітальною електростанцією і наземним приймачем.

Наразі спеціалісти Mitsubishi проводять детальний аналіз та визначення ефективності роботи системи. Останній показник буде вкрай важливим, адже від нього залежатиме доцільність побудови таких електростанцій. Звісно ж, про реалізацію ідеї вже найближчим часом мова не йде, так як передавати енергію доведеться не на пів, а на сотні і навіть тисячі кілометрів.

У випробуваннях системи також брали участь представники компанії Japan Space Systems, яка створена владою Японії спільно з деякими комерційними структурами для реалізації проекту космічної сонячної енергетики. Варто зауважити, що хоча теоретично такі електростанції можна було б побудувати завдяки існуючим та деяким «бета»-технологіям, на практиці все ускладнює висока вартість проекту.

Хоча Японія і одна з передових країн у сфері науки і технологій, вона має досить обмежений бюджет та ще більш обмежені природні ресурси. Тому, доки до цього проекту не долучаться інші країни чи великі приватні компанії, або ж доки значно не подешевшає вивід корисного вантажу на орбіту, будівництво станції навряд чи почнеться.

На завершення трохи більше оптимізму: така технологія бездротової передачі може знайти застосування і в інших галузях, наприклад, для зарядки автомобілів від дорожнього полотна прямо під час руху. Крім того, варто згадати, що наразі вже йде робота над двома проектами, які обіцяють в рази зменшити вартість доставки вантажів у космос – це багаторазова ракета від SpaceX та космічний корабель Skylon.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *