Запрацював найдовший залізничний тунель у світі

Запрацював найдовший залізничний тунель у світі

Вчора, 1 червня 2016 року, відбулося офіційне відкриття Готардського тунелю – найдовшого і найглибшого серед залізничних тунелів на нашій планеті. Його будівництво тримало майже два десятиліття і обійшлося в 12 мільярдів доларів. Довжина тунелю становить понад 57 кілометрів, а найбільша глибина – 2.3 кілометра під поверхнею гори.

Готардський базовий тунель (Gotthard Basistunnel) пробурений під Альпами для забезпечення залізничного сполучення між Північною і Південною Європою. З його допомогою не тільки вийде скоротити час поїздки від Цюриху до Мілану на одну годину, а й позитивно вплинути на екологію. Адже потяги зможуть замінити ще й мільйони вантажівок у сфері вантажних перевезень.

На інфографіках вище можна побачити, що при будівництві тунелю було вирито 13 300 000 метрів кубічних породи. Всього ж робітникам довелося пробиватися через 73 різні види порід, починаючи з м’яких як цукор, і закінчуючи дуже твердими (серед яких граніт). Об’єму виритої породи вистачило б для будівництва п’яти пірамід Хеопса (найбільша з поміж єгипетських пірамід).

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *