Завод з переробки сміття: гармонія з містом і природою

Українські реалії змушують нас при згадуванні слова «завод» уявляти похмурі комплекси, які точно не придають краси жодному природному чи міському пейзажу. Але не скрізь у світі все так погано: сучасні заводи не тільки мають високотехнологічне обладнання, але й гармонійний дизайн. І приклад цьому – новий завод з переробки сміття, який нещодавно був побудований в італійському місті Больцано.

Bozen-Waste-to-Energy-Plant

Новий завод був спроектований архітекторами бюро Cleaa Claudio Lucchin & architetti associate. Його побудували на місці старого аналогічного заводу, побудованого ще у 80-тих роках. Тепер споруда такої ж прощі буде перетворювати в електроенергію вдвічі більше сміття.

Оскільки завод знаходиться в досить суперечливому місці (з однієї сторони знаходиться промислова зона, з іншої – місто, а все це обрамляє ще й дуже красивий пейзаж з виноградниками), то архітектори мали прибувати для цієї будівлі вигляд, який зв’язував би між собою і промислову зону, і місто, і природне оточення.

В результаті було вирішено зробити комплекс із двох основних корпусів. За зеленими металевими і білими бетонними стінами першого корпусу ховаються заводські машини і механізми, а за прозорими стінами другого корпусу – офісні приміщення. Для зручності внутрішній простір заводу поділений на кольорові зони в залежності від їх призначення.

Продовжуючи тему екологічної корисності заводу відмітимо, що на будівлях встановлено “зелений” дах, очисні та інші споруди, які допомагають знизити негативний вплив на навколишнє середовище, а також тримати завод під серйозним контролем.

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *