Зелена енергетика: Німеччина побудувала в морі гігантський комплекс вітряків

Німеччина – один з лідерів боротьби з глобальним потеплінням. Посеред Північного моря, приблизно за 100 кілометрів від материка, німці побудували велетенський комплекс вітряних турбін : висота найбільших установок порівнянна з 60-поверховою будівлею, а їх вартість доходить до 30 млн доларів за штуку. На деяких турбінах довжина однієї лопаті дорівнює розмаху крил авіалайнера Airbus A380. Вже до кінця цього року десятки нових турбін відправлятимуть електроенергію в німецькі міста.

Німеччина побудувала комплекс вітряків посеред моря

Цей проект – черговий етап амбітного плану Німеччини по перебудові своєї енергетичної системи, в результаті якої країна отримуватиме 30% усієї енергії з поновлюваних джерел. Німеччина стане першою великою промисловою державою, яка досягне цього рівня, – наприклад, у США цей показник більш ніж в два рази нижчий.

Деякі з американських штатів поставили мету добитися переходу до отримання 20−30% енергії з поновлюваних джерел у кращому разі до 2020 року. Крім того, створюючи величезний попит на вітряні турбіни і сонячні панелі, німці тим самим заманили безліч китайських виробників на свій ринок і змогли значно понизити витрати.

Потенційний ефект від переходу на енергію вітру і сонця – це значне скорочення викиду вуглекислого газу й інших речовин, котрі забруднюють атмосферу. Стійкі вітри в Північному і Балтійському морях означають, що встановлені там турбіни вироблятимуть значно більше енергії, ніж їх наземні аналоги.

Звичайно, при цьому витрати на морське будівництво набагато вищі, ніж на суші: колосальна вартість в 30 млн доларів включає не лише турбіну, але і силові кабелі, фундамент і багато інших речей. Але так само, як і у випадку з іншими проектами в області поновлюваної енергії, німці чекають зниження витрат на створення її інфраструктури внаслідок стрімкого розвитку ринку.

Першоджерело

Коментарі

  1. Кудлатий 16/10/2014 Відповісти
    • Віктор Хільчук 16/10/2014 Відповісти

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *