Житловий простір МКС розширять надувним модулем

У наступному, 2015 році, до Міжнародної космічної станції (МКС) буде приєднано ще один модуль. І цей модуль буде зовсім не схожий на інші модулі, які мають металеву оболонку. Справа в тому, що новий модуль Bigelow Expandable Activity Module (BEAM) буде виготовлений відомою компанією Bigelow Aerospace, яка спеціалізується на розробці і виготовленні виключно надувних конструкцій, призначених для використання в космосі і під водою.

Надувний модуль для МКС

Створення модуля BEAM буде виконано в рамках контракту між НАСА та компанією Bigelow Aerospace на суму 17.8 мільйонів доларів. Модуль, який перебуває в складеному стані буде доставлений на космічну станцію в вантажному відділенні космічного корабля SpaceX Dragon і зістикований зі станцією за допомогою роботизованої руки-маніпулятора Dextre.

По завершенню стикування зі станцією модуль буде накачаний повітрям і після перевірки його герметичності буде відкритий доступ в його внутрішній простір з боку внутрішніх відсіків станції. Модуль BEAM залишиться в складі космічної станції принаймні на два роки. Після завершення програми досить складного тестування надувної конструкції модуль буде спущений, скинутий за борт космічної станції і відправиться до верхніх шарів атмосфери Землі, де він згорить від тертя з повітрям.

“Оскільки ми всі більше починаємо замислюватися над проблемою польотів на Марс і проникненням в глибини космосу, нам будуть потрібні житлові та відсіки космічних кораблів, які нададуть астронавтам великий обсяг життєвого простору, не сильно обтяжать своєю вагою космічний корабель і враховуватимуть всі інші аспекти перебування людини в космосі”

– розповідає Вільям Джерстенмеір (William Gerstenmaier), адміністратор НАСА, який курирує питання, пов’язані із забезпеченням тривалих польотів людини в космос, –

“Використовуючи наявні в нашому розпорядженні ресурси космічної станції, ми можемо вивчити можливості та переваги технології надувних конструкцій поряд з іншими аспектами перебування людей в космосі протягом довгого часу, дослідження яких проводяться в даний час.”

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *