Знайдено новий спосіб лікування діабету

Один з методів лікування діабету першого типу полягає в пересадці донорських клітин підшлункової залози, що пов’язано з різними складностями, такими, як пошук донора, вірогідність відторгнення пересаджених клітин і необхідність використання досить важких імуносупресивних препаратів.

Новий метод лікування діабету

Фахівці компанії Orgenesis, яка займається регенеративною медициною, придумали, як позбавити людей, що страждають діабетом першого типу, від щоденних ін’єкцій інсуліну і уникнути важкої операції. У пацієнта беруться клітини печінки, які модифікуються в лабораторії шляхом додавання гена PDX-1, котрий відповідає за розвиток підшлункової залози у ембріона. Модифіковані клітини пересаджують назад в печінку, де ті починають виробляти необхідний пацієнтові інсулін.

Використання власних клітин унеможливлює їх відторгнення. Розглядається можливість виготовлення клітин “про запас” із заморожуванням і подальшою додатковою пересадкою, яка може знадобитися через 5−10 років.

Новий метод лікування був випробуваний на щурах і показав добрі результати. Клінічні випробування методики можуть початися вже цього року.

Першоджерело

Написати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *